Aktuální novinky

28. září - Světový den vztekliny Společně můžeme snížit počet případů

Vzteklina není exotická choroba - Evropa je stále v ohrožení, jelikož mohou být infikována divoká zvířata - jedná se o jednu z nejhroznějších zoonóz na světě. Věděli jste, že vzteklina každý rok zabije téměř 30 000 dětí? I Vy můžete pomoci kontrolovat šíření tohoto škodlivého viru! Pojďme se dozvědět více a zvýšit tak informovanost, aby se svět stal lepším místem.

Den zodpovědného vlastnictví psa: 3 tipy na ochranu vašeho mazlíčka

Společné bydlení se psem není jen potěšením, ale také výsadou a obrovskou odpovědností. Vlastnit psa neznamená pouze dávat mu jídlo, vodu a postel, hrát si, aportovat a učit různé triky. Nejdůležitější je udržovat jej /ji zdravou. Níže přinášíme 3 důležité věci k ochraně zdraví vašeho milovaného přítele.

Vodou přenášené nemoci - chraňte svého psa před neviditelnými riziky

Strávit léto v blízkosti přírodní vody, kde se můžete ochladit, je vždy potěšením. Pokud s sebou vezmete svého čtyřnohého přítele, je ještě větší zábava. Je však třeba o svého psa řádně pečovat, protože příroda může skrývat mnohá nepříjemná překvapení, která mohou psa ohrozit. Pojďme si říci více o nemocech přenášených vodou a jak před nimi naše milované přátele chránit.

17. srpna - Den docenění černé kočky: Jsou černé kočky čarodějnice v přestrojení?

Od roku 2011 je 17. srpen dnem věnovaným oslavě černých koček po celém světě. V několika kulturách jsou černé kočky spojovány se smůlou nebo pověrami. Tento připomínkový den je skvělou příležitostí, jak rozptýlit mýty a ukázat lidem, že ebenově zbarvené kočky jsou milými společníky. Naši odborníci shromáždili všechny mýty a pověry o černých kočkách, aby byli tito domácí mazlíčci náležitě doceněni.
Majitel psa Majitel kočky Majitel králíka
pes - PRVNÍ KROKY pes - Častá onemocnění pes - U veterináře pes - Tipy a triky kočka - PRVNÍ KROKY kočka - Častá onemocnění kočka - U veterináře kočka - Tipy a triky králičí - PRVNÍ KROKY králičí - Častá onemocnění králičí - U veterináře králičí - Tipy a triky Rady pro majitele Budu mít domácího mazlíčka Seznam TOP zvířat