Zvířata ponechaná doma o samotě: 3 + 3 užitečné rady na dlouhé víkendy

S příchodem hezkého počasí začíná období jarních výletů a dovolených: sluneční svit a krajina plná květů nás vábí opustit domov a vydat se ze všedních dnů na krátkou dovolenou. Ale co máme dělat s našimi mazlíčky, když je nemůžeme vzít s sebou? Naštěstí si můžeme vybrat z několika možností!

Vždy nám způsobí radost uniknout ze stresujícího každodenního života, hlavně když skončí studená, šedá zima a objevují se první známky přicházejícího jara. Bohužel však nemáme vždy možnost najít na dovolenou místo, kam si můžeme vzít i naše mazlíčky, takže musíme kočku nebo psa nechat doma. Samozřejmě nemohou zůstat úplně sami, musíme vymyslet s kým a kde budou v bezpečí.

Dobrou volbou může být přítel nebo příbuzný, avšak často není lehké nalézt dokonalou osobu, protože to není jen otázka jejího volného času a dostupnosti. Podívejme se, co všechno musíme promyslet, když potřebujeme někoho na hlídání.

1.  Zvolme příbuzného nebo přítele, který dobře zná našeho mazlíčka!
„Petsitter” musí našeho mazlíčka velmi dobře znát, hlavně v případě, když odcestujeme na delší dobu. Náš mazlíček se může cítit opuštěně, když s ním nejsme, avšak přítomnost jemu dobře známé osoby jej uklidní.

2. Ukažme mazlíčkova oblíbená místa!
Opatrovatel musí dobře znát prostředí i okolí. Ukažme mu mazlíčkovy skrýše a trasu každodenní procházky. Můžeme tak zabránit mnoha nepříjemným překvapením.

3. Opatrně, moudře!
V neposlední řadě, vezměme v úvahu i fyzický stav pečovatele. Není praktické svěřit 50ti kilového leonbergera psa 90-ti leté babičce drobné postavy, nebo kočku osobě, která je alergická na kočičí chlupy. Dobře si promyslete, koho požádáte o pomoc!

Když není nikdo, komu bychom mohli našeho mazlíčka svěřit po dobu naší nepřítomnosti, může být řešením zvířecí hotel. Při návštěvě zvířecího hotelu se zaměřme na tři důležité věci:

1. Čistota a rozměry kotců
Jsou kotce dostatečně čisté a poskytují dost místa k pohybu? Na malém místě může být pes nervózní a čistota je taky rozhodující hledisko. Ve špinavém kotci může snadno dojít k nějaké nákaze, obzvlášť, bylo-li v něm dříve nemocné zvíře.

2. Jsou pečovatelé milí?
Chovají se pečovatelé mile a přitom rozhodně? Musejí se současně starat o více zvířat, často je musejí i uklidňovat. Prohlédněme si, jak jsou opatrovníci připraveni poskytnout patřičnou péči našim čtyřnohým přátelům!

3. Veterinární služby
Seznam služeb může být ve zvířecích hotelích rozdílný. Nelze vyloučit onemocnění zvířat, proto může být nevyhnutelný zásah veterináře. Zvolme vždy zvířecí hotel, kde je veterinární pohotovost, abychom měli zvířátka v době našeho odpočinku zabezpečená!

Tip navíc: Pokud si chceme zajistit bezpečí našeho miláčka, konzultujme naši cestu s předstihem se svým veterinářem, který nám může poskytnout užitečné rady o tom, jak se máme připravit na odděleně trávený čas – může Vás informovat ohledně očkování proti psincovému kašli, který se ve zvířecích hotelích často vyskytuje a o účinné prevenci jiných nemocí.

Megosztás

Související obsah

Kdy, proč a jakým způsobem můžeme koupat kočku?


Kočky jsou již od přírody čistotnými zvířaty – mnoho času stráví „mytím se“ a úpravou…

Podezřelá chování psů, která nelze bagatelizovat


Každý pes se někdy točí dokola za svým ocasem, líže si nebo kouše tlapky, ale jak…

Osvojení si psa – Rady na prvních 30 dnů před a po osvojení

V životě osvojeného psa jsou první týdny strávené s novým páničkem…

Sledujte nás: