10 nejdůležitějších věcí pro vaši novou kočku

Vaše nová kočka není malý pes. Její nejzákladnější potřeby, stejně jako osobnost a zvyky, jsou specifické pro kočky. Z toho důvodu je důležité, abyste měli po ruce správnou kočičí výbavu, ještě než si nového člena rodiny přivezete domů. Díky tomuto seznamu potřeb pro vaši novou kočku vám nákupy půjdou jedna báseň.

1.) Misky na jídlo a na vodu:

výrobky pro kočky

Sáhněte po oddělených nerezových, skleněných nebo keramických miskách (bez příměsi olova), které lze mýt v myčce. Dvojité misky jsou nepraktické – obsah jedné má tendenci se vysypat/vylít do druhé.


2.) Krmivo (konzervy/kapsičky/granule):

Zeptejte se v útulku nebo kontaktujte chovatele a zjistěte, co je vaše kočka zvyklá jíst, a to taky nakupte. Než pak převedete svého nového mazlíčka na jinou stravu, poraďte se s veterinářem.

3.) Kočičí toaleta, stelivo a lopatka:

Pořiďte kočičí toaletu, která je dostatečně velká, aby se v ní kočka mohla volně pohybovat a hrabat. Mějte na paměti, že jak bude váš pokojový tygr růst, bude s ním muset růst i záchodek. Zvažte také pořízení neutralizátoru zápachu, aby váš domov voněl čistotou.

4.) Obojek s identifikační známkou:

Pojistěte si, že se váš nový člen rodiny bude moci vrátit domů a pořiďte obojek a známku s aktuálním kontaktem. Obojek by neměl být příliš těsný, ale zase ne moc volný, aby si jej kočka nemohla sundat nebo aby se nezachytával za nábytek nebo plot. Pobavte se se svým veterinářem o čipování. Je to jeda z nejlepších možností identifikace koček, které mají tendenci se toulat.

5.) Přepravka:

Na cestu k veterináři nebo na dovolenou pořiďte přepravku, která je pohodlná, jednoduše se otevírá a má velká dvířka.

6.) Kleštičky na drápky:

výrobky pro kočky

Aby měla kočka zdravé drápky, je třeba je pravidelně zastřihovat. Dejte si ale pozor, abyste nestřihli moc daleko. Poranění drápového lůžka hodně bolí a drápek pak krvácí. Kleštičky jsou k dostání v různých tvarech i barvách.

7.) Zubní kartáček/pasta pro kočky:

Zoubky vaší kočky pravidelně kontrolujte a čistěte. Jen tak můžete předejít případným problémům a podpořit dobrou hygienu.

8.) Hřeben nebo kartáč:

Poproste prodavače, aby vám pomohli vybrat hřeben nebo kartáč určený přesně na typ srsti vaší kočky. Kartáčování se věnujte pravidelně.

9.) Kočičí strom, škrabadlo a hračky:

Poskytněte své kočce pořádný rozhled a zabavte ji novou hračkou. Většina koček preferuje svislé povrchy, zejména ty, kde si může brousit drápky.

10.) Pelíšek:

Vyhraďte pro kočku speciální místo, kde se může schoulit a odpočívat. Určitě můžeme doporučit pelíšek s vysokými bočnicemi, do kterého se pohodlně vejde.

Všechny tyto věci se vám budou opravdu hodit, až si nového člena rodiny přivezete domů. Nezapomeňte ale na to nejdůležitější – na lásku. Doufáme, že příchod nového mazlíčka bude přesně podle vašich představ. Hodně štěstí na této krásné cestě s vaším novým nejlepším přítelem!

Sdílet

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Sledujte nás: