Vánoce s mazlíčky – 5 tipů pro výjimečné Vánoce

Vánoce jsou za dveřmi a všichni se chystáme tento kouzelný čas svíček, dárků, rodinných setkání a dobrot pořádně oslavit. I naši zvířecí mazlíčci vnímají sváteční atmosféru. Možná jim už chystáte nějaké ty dárečky – ale víte, že jim můžete Vánoce zpříjemnit mnoha dalšími způsoby? V našem článku najdete pět nápadů na opravdu výjimečné “zvířecí” Vánoce – od svátečních pamlsků po mazlení.

Vánoce s mazlíčky – 5 tipů pro výjimečné Vánoce
  1. Bezpečnost především

Sváteční výzdoba, svíčky, prskavky a světelné řetězy k nám domů přinášejí tu pravou vánoční náladu. Pokud s námi však bydlí zvířecí mazlíčci, musíme je důkladně zabezpečit před možnými nehodami. Ozdoby na stromeček, jako například baňky, patří na horní část stromku, kde je hravé kočičí a psí tlapky nemohou strhnout. Také další oblíbená dekorace, jmelí, musí viset z dosahu našich mazlíčků, pro které je jedovatá.

  1. Více procházek

Po dlouhých hodinách strávených uvnitř s rodinou a přáteli bývá obzvláště příjemné vyrazit na dlouhou procházku mrazivou přírodou a třeba si i zadovádět ve sněhu. Psi se vždycky rádi připojí a určitě uvítají i nějaký ten pohyb a hraní s oblíbeným míčkem. Jen nezapomeňte na ochranu tlapek před mrazem, a pokud je to potřeba, přidejte i teplý psí svetr.

  1. Mazlení!

Jedním z nejhezčích svátečních momentů je schoulit se na gauči s novou knihou od Ježíška nebo oblíbenými vánočními filmy, jako je třeba Sám doma. Pokud smí na gauč i váš zvířecí mazlíček, je to skvělá příležitost, jak mu dopřát trochu tulení a rozmazlování navíc.

  1. Překvapení pod stromeček

Jak se zdá, většina z nás drží tradici: velká část chovatelů přiznává, že svým zvířecím společníkům dává na Vánoce malé dárky. V tomhle případě platí ještě více, že dávat je lepší než dostávat – naši chlupatí přátelé však novou hračku či pelíšek určitě ocení, a tak se nebojme jim svou lásku a péči ukázat i pod stromečkem.

  1. Jedeme na výlet

Ať už jedeme za rodinou sami, nebo příbuzné a přátele pozveme k sobě, pro naše mazlíčky jde o zajímavé, ale i stresující chvíle plné nových lidí a míst. Někteří chovatelé proto radši nechávají své mazlíčky doma. Pokud budou doma čekat sami, zkontrolujte, že budou v bezpečí a nedostanou se k vánočním ozdobám. Máte-li ale možnost vzít je s sebou (a víte, že zvládají cestování bez problémů), můžete si užít zimní cestování a vychutnávat sváteční zážitky spolu. 

Sdílet

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Sledujte nás: