Mnohaletá pomoc zvířatům „na ulici“
Jedna Rodina. Jedno Zdraví

Mnohaletá pomoc zvířatům „na ulici“

Mnohaletá pomoc zvířatům „na ulici“

Ne každý pes či kočka má to štěstí mít movitého majitele, který mu zajišťuje správnou veterinární péči a nezbytnou očkovací prevenci. Jedná se obvykle o psy lidí bez domova nebo uživatelů drog. Podle údajů spolku PSÍ ŽIVOT, který se zabývá pomocí zvířatům a jejich lidem v nouzi, je takových lidí až 30.000 a kolem nich se pohybují tisíce více či méně zanedbaných zvířat.  Právě s tímto spolkem naše společnost MSD Animal Health spojila své síly a již od roku 2014 poskytla přes 3000 dávek vakcín a přes 4 200 dávek antiparazitárních přípravků pro ochranu těchto psů před parazity a infekčními chorobami.

Aby nebyl psí život pod psa

Aby nedošlo k nedorozumění – lidé bez domova se podle zjištění v terénu o svá zvířata snaží v rámci svých možností postarat co nejlépe a mnohdy jsou jejich čtyřnozí kamarádi v lepší kondici, než sami majitelé. Jakmile však dojde k onemocnění, což se může neočkovaným psům a kočkám stát velice snadno, nemají jejich páníčci už prostředky na veterinární péči a nastává okamžik, kdy zvíře trpí a snižuje se mu kvalita života. Zároveň tím nemocné zvíře šíří nákazu či parazity dále, a to i mimo zmíněné komunity.

I proto je tato pomoc zaměřena právě na zvířata samotná. Rok od roku stoupá počet nezaopatřených zvířat, protože množení není většinou nijak regulováno a bez odborné pomoci by mohlo dojít k masivnímu šíření některých infekčních onemocnění.

Prevence i veterinární pomoc v nouzi

Při akcích spolku PSÍ ŽIVOT tak dochází nejen k preventivnímu ošetření našimi přípravky ale i těmi od dalších partnerů,  a zároveň mají ošetřující veterinární lékaři možnost zvířata vyšetřit a odhalit tak jiná onemocnění, které pak následně začínají léčit. Jen v tomto roce, při červnové akci v Praze byly krom různých poranění odhaleny záněty uší, infekce dýchacích cest, onkologická onemocnění atp. Zvířata jsou při akcích také čipována, a je jim doporučena kastrace, která předchází onomu zmiňovanému nežádoucímu množení, jejich majitelé dostávají krmivo, vodítka, obojky a další chovatelské potřeby od dalších dárců.

Pomáhat nemocným zvířatům je naše životní poslání a proto jsme hrdí, že můžeme svým skromným dílem dlouhodobě podporovat tuto velmi potřebnou a bohulibou aktivitu, a to samozřejmě i v dalších letech. Více informací o těchto aktivitách najdete také na stránkách www.psizivot.com.


Sdílet

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Sledujte nás: